Wydawnictwo Psychoskok: Joanna Sztroman - Zaczarowany Księżyc (recenzja)


Dzień dobry!😊 Jest 8 rano, a wczoraj był najcieplejszy dzień w tym roku. Jeśli wasze dzieci nie chciały zasnąć wieczorem to Zaczarowany Księżyc Joanny Sztroman może im w przyszłości pomóc.
 Książka jest zbiorem 15 wierszowanych opowiadań, nawiązujących tematyką do snu i zasypiania. Bohaterami są tutaj, między innymi, przedmioty codziennego użytku takie jak: mydełko, szczotka do zębów czy poduszka.
Każda historia nawiązuje do snu i zasypiania. Melodyjne rymy sprawiają, że słowa płyną niczym muzyka, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że można je wyśpiewywać w takt kołysanek.'Niewidzialne duszki
Za oknem czekały.
Jak co wieczór, Basię
Do snu tulić chciały.' Rytm stworzony z czytanych słów pozwala znaleźć ukojenie i wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń i pomóc powoli zasnąć.


 Całość oprócz oczywistej roli rozrywkowej pełni także tę dydaktyczną. Dzieci na podstawie przedstawionych historii uczą się, porządku i przygotowania do snu.
Poznają zjawiska atmosferyczne oraz zachęcane są do poznawania świata muzyki. W prosty zabawny sposób, pobudza się wyobraźnię najmłodszych.
 Na uwagę zasługują także przepiękne akwarelowe ilustracje, nawiązujące do treści. Feria barw cieszy oczy i na pewno zainteresuje, nie tylko maluchy. Miękka oprawa i nieduży format pozwolą, zabierać ją ze sobą w podróże i szczerze do tego zachęcam. Często dzieciom trudno jest zasnąć w nowym miejscu, a znany element życia codziennego pozwoli im odnaleźć harmonię.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, dziękuję, że dotarłeś aż tutaj. Czekam na Twoje zdanie w tym temacie, śmiało- będzie mi miło podjąć się dyskusji.

Copyright © 2014 Patriseria , Blogger