KOCHANIE PRZEZ CZYTANIE: Księgarnia Św Wojciecha - Alan & Linda Parry - Borsukowe Boże Narodzenie


Cześć 😊 Po raz kolejny biorę udział w akcji Kochanie przez czytanie organizowanej przez Magdę Erbel z bloga Save themagic moment. Ta edycja jest wyjątkowa, bo świąteczna. Obserwujcie nas na Instagramie (#kochanieprzezczytanie) oraz Facebook’u, może wpadną Wam w oko książeczki, które później znajdą się pod Waszymi choinkami.


Rankiem, w dzień Bożego Narodzenia, Borsuk zakłada czerwony płaszcz i czapkę, długą brodę i lśniące buty. Na plecy zarzuca worek i…. tak zaczyna się ta przygoda. Borsukowe Boże Narodzenie to pięknie ilustrowana książeczka, która spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.


Rozdziały są krótkie, a w każdym czeka niespodzianka. Razem z Borsukiem odwiedzimy jego przyjaciół;
Śpiącą myszkę, która otrzyma kalendarz adwentowy, wiewiórkę, której podarujemy przepisy na ciasteczka, dom zajączka, którego wyjście jest przez labirynt czy Sowę, która da nam coś ważniejszego niż prezent.


Całym przesłaniem tej historii jest, że to nie prezenty czynią Boże Narodzenie, a Dzieciątko. Ja dodałabym, że o wiele bardziej cieszy dawanie niż branie, co możemy zaobserwować na podstawie postaci borsuka i całą tę magiczną otoczkę tworzymy my sami, wraz z przyjaciółmi, bo to największy skarb.
 Oprócz wartości moralnej książka niesie wartość religijną, bo znajduje się w niej krótki i zrozumiały dla dzieci opis narodzin Dzieciątka Bożego.

Książka będzie służyć nam latami. Stronice są z błyszczącego, sztywnego papieru. Okładka jest sztywna i utrzymana w duchu świąt, a wszystko jest zszyte białą nitką. Kieszonki na prezenty są zabezpieczone przed odklejaniem się. Myślę, że warto jest ‘polować’ na tę pozycję, która miała premier w 2006 roku i co jakiś czas znowu pojawia się na rynku.15 komentarzy:

 1. Piękna! Już w tamtym roku się do mnie uśmiechała! Szkoda, że tak ciężko ją jeszcze gdzieś trafić

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ją kupiłam rok temu, więc może się jeszcze pojawi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubmy tą pozycję, w zeszłym roku była u nas numerem jeden. Nie mogę się doczekać, aż wyjmę ją ponownie! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znamy tej książeczki, ale koniecznie musimy ją mieć! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej pozycji jeszcze nie mamy i nie znamy. Dziękuję za inspirację. Może któreś z dzieci w rodzinie dostanie właśnie ta książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ko cha my! To nasz zeszłoroczny numer jeden, w tym roku lada dzień wyjmę ją ponownie. Już nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Będę na nią polować, nie znałam jej wcześniej ��

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę świetnie zapowiada się ta książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam tą książkę :) Czytaliśmy ją już i jest na prawdę świetna. Zdecydowanie warta polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ilustracje są przepiękne! Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce, ale zapisuję na liście do kupienia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczka jest idealna do tego, aby pokazać dzieciom, dlaczego Święta Bożego Narodzenia są tak wyjątkowe. Wiele dzieci nie wie dlaczego obchodzimy to święto, bo rodzice nie znaleźli chęci ani czasu, aby to wytłumaczyć i liczą się tylko prezenty.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, dziękuję, że dotarłeś aż tutaj. Czekam na Twoje zdanie w tym temacie, śmiało- będzie mi miło podjąć się dyskusji.

Copyright © 2014 Patriseria , Blogger